CookieConsent

Print

Pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos teisinis reguliavimas, taikomas advokatams ir jų padėjėjams Lietuvoje

2014-04-15 16:15
Gidai

2014 metų pradžioje advokatų kontora Juridicon kaip ir kasmet Tarptautinei advokatų asociacijai (angl. International Bar Association) pateikė apžvalgą apie Lietuvoje galiojantį pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos teisinį reguliavimą. Advokatas ir advokatų kontoros Juridicon vadovaujantis partneris Laimonas Marcinkevičius šiai asociacijai priklauso nuo 2005 metų, o tokio pobūdžio informacija teikiama kasmet nuo 2009 metų. Ši naujausia pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos teisinio reguliavimo apžvalga nuo 2014 m. balandžio 8 d. publikuojama oficialioje Tarptautinės advokatų asociacijos Pinigų plovimo prevencijos forumo interneto svetainėje.

Tarptautinės advokatų asociacijos Pinigų plovimo prevencijos forumas, tai vieša internetinė duomenų bazė, kurioje pateikiama naujausia teisinė informacija apie pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos teisinį reguliavimą. Taip pat stebima, keičiamasi nuomonėmis kaip skirtingoms pasaulio šalims sekasi įgyvendinti tarptautinius teisės aktus, o ES valstybėms narės ir ES teisės aktus, skirtus kovai su pinigų plovimu ir teroristų finansavimu. Pagrindinis šios duomenų bazės tikslas - užtikrinti tinkamą šių teisės aktų reikalavimų laikymąsi skirtingose pasaulio jurisdikcijose.

Forumo tinklalapyje taip pat koncentruotai pateikiama naujausia ir svarbiausia informacija apie pinigų plovimo prevencijos teisės aktus ir teisinį reguliavimą, kurie turi didžiausią įtaką kasdieniniam teisininko darbui. Šiuo metu tinklalapyje publikuojama informacija apie pareigas, kurių privalo laikytis advokatai, jų padėjėjai bei teisininkai daugiau nei 100 įvairių pasaulio jurisdikcijų. Informaciją apie tai, kokie pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos reikalavimai yra taikomi Lietuvoje teisininkams profesionalams teikiant savo teisines paslaugas, nuo 2009 metų pateikia advokatų kontoros Marcinkevičius, Čaikovski ir partneriai Juridicon teisininkai.

Asociacijos forumui teikiamoje advokatų kontoros Juridicon apžvalgoje, ne tik nurodoma kokie teisės aktai reguliuoja ir kokios institucijos vykdo pinigų plovimo prevenciją, bet kasmet pateikiama atnaujinta informacija apie pinigų plovimo prevencijos reikalavimus, taikomus advokatams, jų padėjėjams, bei kitiems teisininkams profesionalams. Teikiama informacija apima tokias sritis kaip: reikalavimus klientų identifikavimo ir jų tapatybės nustatymo procedūroms (supaprastintoms, įprastinėms ir sugriežtintoms), procedūrinius reikalavimus, susijusius su informacijos teikimu Lietuvos advokatų tarybai, reikalavimus užsienio teisininkams, teikiantiems paslaugas Lietuvoje, informaciją apie advokatų veiklos nepriklausomumo garantijas, kitas jų teises bei pareigas pinigų plovimo prevencijos srityje. Apžvalgoje taip pat trumpai aptariamas Lietuvos vertinimas, kurį periodiškai atlieka Europos Tarybos Ekspertų komitetas dėl priemonių, nukreiptų kovai su pinigų plovimu bei teroristų finansavimu.

Pilnas apžvalgos tekstas anglų kalba nuo 2014 m. balandžio 8 d. publikuojamas adresu: http://www.anti-moneylaundering.org/europe/lithuania.aspx