CookieConsent

Print

„Pažeidus BDAR, galima sulaukti atleidimo“ – mūsų komentarai „Verslo Žinių“ publikacijai

2019-05-10 09:30
Pripažinimai

Advokatų kontoros Juridicon advokatas ir mokesčių konsultantas dr. Laimonas Marcinkevičius pateikė savo komentarus dėl reikalavimų darbuotojams pasirašyti įsipareigojimus laikytis Bendrojo duomenų apsaugos reglamento (BDAR) „Verslo žinių“ publikacijai „Pažeidus BDAR, galima sulaukti atleidimo“ (autorius Vytautas Žeimantas).

 Publikacijoje aptariamas labai šiuo metu aktualus darbuotojų BDAR įsipareigojimų klausimas: darbo sutartyse vis dažniau galima aptikti nuostatą dėl darbuotojo atsakomybės už BDAR reikalavimų pažeidimą. Kaip nurodoma publikacijoje, „Tarptautinių bendrovių teisės departamentai pradėjo siųsti į Lietuvos bendroves instrukcijas, kurios reikalauja, kad darbuotojai pasirašytų įsipareigojimus laikytis Bendrojo duomenų apsaugos reglamento. Šiuose dokumentuose rašoma, kad darbuotojui padarius pažeidimą, jis gali būti atleistas dėl kaltės ir iš jo gali būti išieškota žala“.

Anot advokato dr. Laimono Marcinkevičiaus, „Akivaizdu, kad už neteisėtų duomenų tvarkymu padarytą žalą tiesiogiai atsakys organizacija, o ne jos darbuotojai, tačiau tokiomis instrukcijomis teisės departamentai taip pat siekia tam tikrų tikslų“. Tačiau advokatas pažymi, kad „Organizacija turi įrodyti, kad darbuotojas galėjo imtis veiksmų žalai išvengti, bet sąmoningai to nedarė. Įrodinėjant šias aplinkybes labai svarbu, ar darbuotojas buvo tinkamai apmokytas, ar buvo imtasi reikalingų techninių priemonių“.

Advokatas teigia, kad pati įmonė privalo užtikrinti asmens duomenų tvarkymo teisėtumą ir pasirūpinti visomis būtinomis saugumo priemonėmis, o taip pat apmokyti darbuotoją bei aiškiai nustatyti jo pareigas. Laimonas Marcinkevičius pabrėžia, kad tik tuo atveju, kai, nepaisant visų įmonės pastangų,  dėl darbuotojo kaltės atsirado žala, įmonė turi pagrindą reikalauti žalos atlyginimo.

Visą publikaciją „Pažeidus BDAR, galima sulaukti atleidimo“ skaitykite 2019 m. gegužės 7 d. „Verslo žiniose“. Straipsnio elektroninė versija galite peržiūrėti: https://www.vz.lt/finansai-apskaita/2019/05/07/pazeidei-bdar--gali-tekti-atsisveikinti-su-darbu#ixzz5nE9V3Bd1