Zoho

Print

Mūsų advokatas dalyvavo susitikime su LR Finansų ministru

2017-03-14 17:45
Mokesčių naujienos

Šiandien Juridicon advokatas dr. Laimonas Marcinkevičius kartu su Lietuvos mokesčių konsultantų asociacijos nariais dalyvavo susitikime su LR Finansų ministru. Susitikimo metu buvo aptartos kompleksinės mokesčių pertvarkos aspektai.

Vienas pagrindinių mokesčių pertvarkos tikslų, kurį akcentavo ministras, yra pritaikyti priemones, kurios padėtų sumažinti mokesčius mažiausiai uždirbantiems asmenims ir paskatintų produktyvesnes investicijas. Susitikime su mokesčių konsultantais ministras pabrėžė, kad bus peržiūrimos įvairios šiuo metu galiojančios lengvatos ir paliktos tik tos, kurios yra socialiai teisingos ir efektyvios.

Be to, susitikime finansų ministras minėjo, kad daug dėmesio bus skiriama savanoriškam mokesčių mokėjimui – tai visuomenės finansinis švietimas, ir mokesčių procedūrų supaprastinimas (pvz. preliminarių PVM deklaracijų formavimas ir kitos paslaugos mokesčių mokėtojams). Taip pat buvo akcentuota, kad gaunama vis daugiau informacijos apie mokesčių mokėtojus iš įvairių šaltinių, todėl vengiantys mokėti mokesčius nuo šios pareigos nepasislėps.

Susitikime aptarti ir probleminiai klausimai, susiję su sandorių kainodaros, PVM apmokestinimo aspektais, o taip pat neretai labai ilgai užtrunkantis mokesčių administratoriaus atsakymo gavimas pagal paklausimą rūpimais mokesčių klausimais.

Plačiau apie susitikimą